Które zioła na prostatę warto stosować w obliczu problemów z gruczołem krokowym oraz innych, w obrębie męskiego układu moczowo-płciowego? Czy zioła na prostatę wystarczą, aby zażegnać patologiczny stan? Przerost gruczołu krokowego to problem, który dotyczy 90% mężczyzn po osiemdziesiątym roku życia, a zaczyna się około czterdziestki. Im wcześniej wdrożymy kroki zapobiegawcze, tym lepsze rokowania. Zatem sprawdźmy, po jakie zioła na zdrową prostatę sięgnąć w pierwszej kolejności.
Jakie zioła na prostatę wybierać?
Wybierając zioła na prostatę należy kierować się ich właściwościami, bo to one odpowiadają za działanie roślin. W przypadku prostaty kluczowe będą właściwości oczyszczające, antyseptyczne i antybakteryjne, zapobiegające infekcjom układu moczowo-płciowego, jak i zwalczające stany zapalne. Ważne będzie także uregulowanie poziomu testosteronu – regulujące hormony. W obliczu problemów z prostatą sprawdzą się następujące zioła:
Zioła na zdrową prostatę | |
liść pokrzywy zwyczajnej |
|
owoc palmy sabałowej |
|
kwiat rumianku pospolitego |
|
ziele wierzbownicy drobnokwiatowej |
|
Czy warto stosować zioła na prostatę?
Owszem, warto stosować zioła na prostatę. To metoda dobrze zbadana, bezpieczna i przede wszystkim bardzo skuteczna, zwłaszcza w początkowym stadium przerostu gruczołu krokowego. Korzystnym posunięciem będzie wybieranie ziołowych mieszanek, o recepturach opartych o kilka dopełniających się składników, które działają kompleksowo i są ukierunkowane na konkretny problem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że zioła nie zastąpią leczenia pod okiem specjalisty, dlatego gdy problemy z prostatą nie ustają lub nasilają się nie należy wahać się czy wstydzić i zwrócić po pomoc do urologa.
Najlepsze zioła na prostatę: mieszanka od Lorem Vit
Mieszanka ziół od Lorem Vit NA PROSTATĘ to doskonały wybór w przypadku profilaktyki, jak i uzupełnienia leczenia podstawowego przerostu prostaty. Doskonała receptura stworzona z rekomendowanych wyżej ziół oraz susz wysokiej klasy sprawiają, że to jeden ze skuteczniejszych preparatów dostępnych na rynku. Pity regularnie łagodzi dolegliwości bólowe oraz zapobiega infekcjom intymnym i infekcjom w obrębie układu moczowego. Przywraca właściwy rytm oddawania moczu i utrzymuje właściwy balans hormonalny. Hamuje rozrost prostaty. Działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie, wzmacnia odporność organizmu. Nie upośledza przy tym funkcji seksualnych ani nie rozregulowuje ciśnienia.
Sprawdź opinie w sklepie: https://loremvit.pl/produkt/na-prostate/
Polecane zioła na prostatę – podsumowanie informacji przedstawionych wyżej
Do popularnych i chętnie polecanych ziół dla mężczyzn borykających się z przerostem prostaty, mających trudności w oddawaniu moczu, należą: owoc palmy sabałowej, liść pokrzywy, kwiat rumianu oraz ziele wierzbownicy drobnokwiatowej. Zioła pomogą pod warunkiem, że dopilnujemy ich systematycznego przyjmowania, a wcześniej wykluczymy ewentualne przeciwwskazania, tak, by zioła na prostatę były dla nas bezpieczne.
Sprawdź również: Ranking ziół na nerki – Rankmistrz.pl
FAQ
- Kto może przyjmować zioła na prostatę?
Zioła na prostatę przeznaczone są dla dorosłych mężczyzn, pragnących zapewnić sobie profilaktykę lub z początkowymi objawami przerostu prostaty albo chcących uzupełnić leczenie prostaty. Najczęściej sięgają po nie panowie dojrzali, po czterdziestym roku życia. Zioła na prostatę przeznaczone są dla osób, u których wykluczono ewentualne przeciwwskazania, co do ich stosowania.
- Jakie przeciwwskazania, co do stosowania, posiadają polecane zioła na prostatę?
Polecane wyżej zioła – tak jak każda substancja aktywnie czynna – mają swoje przeciwwskazania i należą do nich: owocu palmy sabałowej nie mogą przyjmować osoby stosujące antykoncepcję i z zaplanowanymi zabiegami chirurgicznymi w przypadku pokrzywy będzie to cukrzyca, nadciśnienie i alergia. Przeciwwskazaniem do stosowania wierzbownicy i rumianku jest także alergia. Gdy stosujemy ziołowe mieszanki należy sprawdzić przeciwwskazania odnośnie do każdego ze składników preparatu.
- Czy można w jakiś sposób wzmocnić działanie ziół na prostatę?
Oczywiście, że tak. Zawsze dobrym posunięciem będzie wprowadzenie filarów zdrowego życia. A więc stosowanie diety opartej o błonnik, warzywa i owoce, eliminującej cukier, czerwone mięso i tłuszcze utwardzone oraz uprawiać ruch, najlepiej na świeżym powietrzu. Pamiętać o regularnym wysypianiu się i nawadnianiu.
Be First to Comment