Press "Enter" to skip to content

Nużeniec oka – czym się charakteryzuje i jak go leczyć?

To jeden z problemów, które należy jak najszybciej wyeliminować. Dowiedz się, czym jest nużeniec oka, jakie ma objawy oraz gdzie warto szukać pomocy. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje. Poznaj szczegóły i ciesz się doskonałym wzrokiem. 

Czym jest nużeniec oka?

Nużeniec jest pasożytem, który bytuje na skórze człowieka i może wywoływać zapalenie powiek czy spojówek. Osoby, które walczą z tym problemem, najczęściej zarażają się przez kontakt z zakażoną pościelą lub odzieżą. Przyczyną może być również korzystanie z tych samych kosmetyków w postaci kremów bądź tuszów do rzęs. Ponadto nie należy odwiedzać podejrzanych gabinetów kosmetycznych, w których korzysta się z niewysterylizowanych ręczników i narzędzi. 

Nużeniec ludzki, który występuje u człowieka, może pojawiać się w powiekowych gruczołach Zeissa, a także w mieszkach włosowych skóry. W dodatku działa on alergizująco. Często dochodzi do nadkażeń bakteryjnych oraz grzybicznych. Innym pasożytem jest nużeniec krótki, który może bytować na skórze powiek i zatyka je. Objawem towarzyszącym jest również zespół suchego oka. 

Co zrobić, gdy nużeniec oka zaatakuje? Otóż problem ten można szybko rozwiązać, lecz należy zgłosić się do prawdziwych ekspertów. Świetnym rozwiązaniem będzie Warszawski Szpital Okulistyczny, który spotkał się z dużym uznaniem pacjentów. Tutejsi specjaliści pomogli już w wielu problemach i od lat cieszą się bardzo wysoką renomą. 

Nużeniec oka – jakie są objawy?

W zależności od odporności pacjenta objawy mogą różnić się intensywnością. Jednak najczęściej występuje pieczenie, łzawienie, suchość oczu, uczucie łaskotania, a także przewlekłe zapalanie brzegów powiek. W dodatku może dochodzić do niewydolności gruczołów Meiboma. 

Kolejne symptomy to wtórny zespół suchego oka, a także nawracające jęczmienie czy gradówki. Osoby z nużeńcem nierzadko zgłaszają pieczenie, świąd, uczucie piasku pod powiekami czy zaczerwienienie oczu. Zdarza się również, że rzęsy rosną nieprawidłowo lub wypadają. Mogą także pojawiać się zmiany łojotokowe skóry oraz trądzik. Właśnie dlatego nie warto czekać, tylko po zaobserwowaniu pierwszych objawów natychmiast udać się do Warszawskiego Szpitala Okulistycznego. Wówczas na pewno będziesz w dobrych rękach.

Jak może pomóc specjalista?

Na samym początku ekspert szczegółowo zdiagnozuje problem przez badanie rzęs pod mikroskopem. W tym celu pobierze ich kilka z obojga oczu. Wynik dostępny będzie już po 15 minutach, dzięki czemu natychmiast podejmiesz kolejne kroki. Pamiętaj tylko aby nie nakładać kosmetyków na rzęsy i powieki w dniu badania.

W każdym przypadku leczenie odbywa się pod czujnym okiem wykwalifikowanego specjalisty i przy zachowaniu najwyższych standardów higieny brzegów powiek. Ponadto pacjent powinien mieć pod ręką specjalne chusteczki ze środkiem dezaktywującym pasożyta oraz leki w postaci maści, które zapewne zaleci lekarz. 

Warszawski Szpital Okulistyczny to miejsce, w którym zawsze możesz liczyć na profesjonalną opiekę i szczegółowe badania. Mowa tu zarówno o leczeniu nużeńca, jak i wielu innych schorzeń. Nie szukaj kompromisów i postaw na sprawdzone rozwiązanie.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Prostata.info.pl