Press "Enter" to skip to content

Orzechy brazylijskie w walce z rakiem prostaty

Ostatnie badania pokazują, że orzechy brazylijskie mogą mieć znaczący wpływ na walkę z chorobami nowotworowymi. Swoje właściwości prozdrowotne zawdzięczają przede wszystkim dużej zawartości przeciwutleniaczy oraz selenu.

Owoce te stanowią najbogatsze źródło tego pierwiastka. Stwierdzono, że pacjenci zmagający się z rakiem mają obniżony poziom selenu we krwi, co może wskazywać na to, że pierwiastek ten jest istotny w prewencji tych chorób, a jego niedobory mogą przyczyniać się do procesu nowotworzenia.

Badania wskazują na związek deficytu selenu z powstawaniem nowotworów piersi, prostaty i płuc. Jeden orzech dostarcza 160% dziennego zapotrzebowania na selen. Ale to nie koniec korzyści płynących ze spożywania tych orzechów. Są one źródłem zdrowych tłuszczy, wzmacniają układ odpornościowy, przyspieszają regenerację skóry.

Warto wzbogacić swoją dietę o orzechy brazylijskie. Owoce te, choć stosunkowo drogie, są źródłem wielu cennych substancji, ich regularne spożywanie może korzystanie wpłynąć na nasze zdrowie.

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Prostata.info.pl