Press "Enter" to skip to content

Spalacze tłuszczu- dowiedz się o nich wszystkiego, czego potrzebujesz!

Temat sportu i zdrowia jest coraz częściej poruszany w naszym kraju. Kwestia dbania o zdrowie przestaje być przykrym obowiązkiem, a staje się sposobem na życie. Na ulicach widać coraz więcej biegaczy i rowerzystów, a siłownie są oblegane przez cały rok, a nie tylko na początku stycznia. Wraz z branżą fitness rozwija się rynek suplementów diety, które pomagają budować tkankę mięśniową, czy uzupełnić niedobory witamin. Rozwinięta muskulatura i kształtna figura to tylko połowa sukcesu. Jeśli tkanka mięśniowa pokryta jest tłuszczem, nie będzie widać zarysu mięśni. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie diety o konkretnej zawartości kalorii i makroskładników. Odpowiednio dobrana dieta zapobiega nadmiernemu narastaniu tkanki tłuszczowej, a treningi pozwalają spalić nagromadzone zapasy tłuszczu. Jest to niezwykle długi proces, który wymaga ogromnej siły woli. Okazuje się jednak, że firmy z suplementami oferują całą gamę produktów, które mają na celu ułatwić cały proces. Mowa tutaj o spalaczach tłuszczu.

Czym są spalacze tłuszczu?

Są to preparaty składające się z mieszanki różnych składników, których proporcje są dobrane w taki sposób, aby przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej.  – https://dietetyk.edu.pl/najlepsze-naturalne-spalacze-tluszczu-ranking/

W skład spalaczy wchodzi wiele składników pochodzenia naturalnego, są to między innymi:

 • kofeina- można ją znaleźć w kawie, czy napojach energetycznych, oczywiście ta pierwsza opcja jest dużo zdrowsza, poza tym, ma prawie 0 kalorii. Kofeina podnosi wydolność organizmu i zwiększa możliwości fizyczne w trakcie treningu;
 • wyciąg z imbiru- pobudza wydzielanie enzymów w przewodzie pokarmowym, dodatkowo rozgrzewa organizm, co przyspiesza metabolizm;
 • kapsaicyna- naturalnie występuje w papryczkach chilli. Jej zawartość pozwala utrzymać poczucie sytości na dłużej. Tak samo jak imbir, powoduje wzrost temperatury w organizmie;
 • ekstrakt z zielonej herbaty- zawiera przeciwutleniacze, co pomaga usuwać wolne rodniki z organizmu. Wspomaga również walkę z cellulitem.

Połączenie składników w ściśle określonych proporcjach pobudza organizm do wytwarzania większych ilości ciepła. Co się z tym wiąże?

Spalacze tłuszczu- działanie

Poprzez termogenezę, czyli zwiększony wydatek energetyczny potrzebny na wytworzenie ciepła, organizm zużywa więcej kalorii niż normalnie. W związku z działaniem na temperaturę ciała, spalacze tłuszczu nazywane są również termogenikami.

Działają one również na poprawę wydolności ćwiczącej osoby. Ma na to wpływ kofeina, która pobudza organizm do działania. Pozwala to odczuwać mniejsze zmniejszenie, co przekłada się na wyższą intensywność treningów. Spalanie tłuszczu w takim przypadku staje się efektywniejsze.

Jak zażywać spalacze tłuszczu?

Powinno się je zażywać pomiędzy posiłkami albo przed zaplanowanym treningiem. Jest to szczególnie proste ze względu na to, że spalacze tłuszczu najczęściej występują w postaci tabletek. Dawki różnią się w zależności od producenta. Zawsze należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta i nie zwiększać dawki.

Ile czasu stosować spalacze tłuszczu?

Jak zostało wyżej wspomniane, organizm przyzwyczaja się do zażywanych substancji. Z tego względu powinno się przyjmować spalacze tłuszczu przez kilka tygodni. Najczęściej rekomenduje się okres 4-8 tygodni. Po tym czasie organizm przestaje reagować na przyjmowany suplement. Zwiększanie dawek w tym przypadku staje się szkodliwe dla ciała. Po upływie czasu suplementacji, należy zrobić sobie przerwę Jej czas jest ustalony przez producenta.

Kiedy sięgnąć po spalacze tłuszczu?

Nigdy nie należy brać preparatów na początku redukcji. Na początku trzeba pozwolić, aby organizm pod wpływem zredukowanej liczby kalorii i treningów zaczął sam spalać tkankę tłuszczową. Przyjmowanie suplementów na samym początku redukcji może tylko spowolnić zaplanowany proces. Nie można zapominać o tym, że spalacze tłuszczu są jedynie dodatkiem podczas odchudzania. Sięgać po nie należy w momencie kiedy utrata tkanki tłuszczowej stanie w miejscu i ciężko jest ruszyć dalej z utratą kolejnych kilogramów. Zażycie suplementu w tym momencie podkręci metabolizm i zmaksymalizuje efekty pracy.

Typowe błędy przy doborze spalaczy tłuszczu

 • Brak dobierania suplementu pod indywidualne potrzeby Nie słuchaj znajomych. Każdy organizm jest inny. Na rynku jest wiele marek, każdy więc znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
 • Zaczynanie od silnie działających i drogich produktów. Na początku warto zaobserwować jak substancje zawarte w produktach oddziałują na daną osobę. Trzeba pamiętać, że tolerancja organizmu zwiększa się na przyjmowane środki, dlatego też należy stopniować przyjmowane dawki od najniższej o najwyższej. Nigdy w odwrotnej kolejności.
 • Spożywanie spalaczy tłuszczu przy chorobach krążenia i problemach z krążeniem i ciśnieniem. Przed przyjęciem suplementu należy upewnić się, że nie występują alergie na żaden składnik produktu.

Skutki uboczne stosowania spalaczy tłuszczu

Spożywanie każdego suplementu może się wiązać z występowaniem skutków ubocznych. Każdy organizm jest inny. To, że produkt jest bezpieczny dla wielu osób, nie oznacza, że będzie dobry dla wszystkich. Do możliwych reakcji niepożądanych zalicza się:

 • skurcze mięśni;
 • drżenie rąk;
 • nudności;
 • bezsenność;
 • podwyższone ciśnienie;
 • lęki, jeśli występują skłonności do depresji;
 • kołatanie serca;
 • nadmierna potliwość.

Czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Suplementy przyspieszające spalanie tłuszczu są bardzo skuteczne. Trzeba jednak pamiętać, że nie wystarczy jedynie stosować tabletek ,które mają wpływ  na tempo spalania tkanki tłuszczowej, aby uzyskać oczekiwane efekty. Podstawą procesu utraty wagi jest zdrowa, zbilansowana dieta z wyliczoną ilością kalorii oraz regularne treningi, zarówno te siłowe jak i cardio. Warto włączać aktywność fizyczną do życia na każdym możliwym kroku. Zamiast wjeżdżać windą warto wejść po schodach. Nie należy również zapominać o krótkich spacerach. Każdy krok to dodatkowe spalone kilokalorie, które pomagają w utracie wagi. Zażywanie spalaczy tłuszczu zwiększy efekty wkładanego wysiłku w całym procesie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Prostata.info.pl