Press "Enter" to skip to content

Jak używać maski ffp3?

Restrykcje, które są związane z obecnie trwającą pandemią to przede wszystkim obowiązek zakrywania nosa i buzi. Ten wymóg wymusił na społeczeństwie zakup maseczek. Rynek został zalany wręcz maseczkami, które konsumenci mogą wybrać. Jeżeli stoisz przed takim wyborem, przeczytaj w jaką maseczkę warto zainwestować i dlaczego?

Jaką maskę wybrać i dlaczego?

Specjaliści polecają maski filtrujące FFP3 z https://www.lento.pl/maska-ffp3.html, które mają za zadanie ochronę przed pyłem i wirusami, które się unoszą w powietrzu. Maseczka wyposażona jest w filtr oczyszczający, który filtruje to, co dostaje się do naszego układu oddechowego. Cieszy się ona ogromną popularnością, ze względu na swoją wysoką skuteczność.

Jak używać maski FFP3?

Jednorazowa maska może być używana do 8 godzin, następnie należy ją wymienić na nową. Jeśli chodzi o maskę wielorazową, po 8 godzinach należy wymienić filtr oraz ją zdezynfekować. Warto zwrócić uwagę na oznaczenia, które pojawiają się na maskach. Ważnym oznaczeniem jest oznaczenie D, które informuje o tym, że maska nadaje się pomieszczeń zadymionych.

Jaką ochronę zapewnia maska FFP3?

Maska chroni przed pyłem, dymem, które unoszą się w powietrzu. Dodatkowo filtruje wszystkie wirusy, bakterie oraz grzyby i chroni, by nic nie przedostało się do układu oddechowego.

Jak używać maski FFP3?

Nic nie daje nam 100% gwarancji. Należy zachować przede wszystkim ostrożność oraz przestrzegać podstawowych zasad higieny. Tego samego dotyczy użytkowanie maseczki. Maskę należy zakładać czystymi rękoma, uprzednio wymytymi luz zdezynfekowanymi żelem antybakteryjnym. Ważny, by maseczka dobrze przylegała do twarzy, w tym celu warto górną część maski dopasować do gabarytów swego nosa. W czasie jej noszenia nie zaleca się jej dotykania. Po ściągnięciu maski także zalecane jest wymycie rąk, by bakterie i wirusy oraz zanieczyszczenia z maski nie przenieść w inne miejsca za pomocną brudnych rąk. Po ściągnięciu należy ją wyrzucić do kosza lub dokładnie zdezynfekować i wymienić filtr, jeżeli jest to maseczka wielokrotnego użytku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Prostata.info.pl