Press "Enter" to skip to content

Dodatek dla prowadzących aktywne życie

Dziś siedzenie w fotelu nie jest formą relaksu, której oczekują nowocześni ludzie. Mimo codziennego zabiegania coraz więcej osób angażuje się na co dzień w różnorodne formy aktywności, które dostarczają im zdrowego i aktywnego odpoczynku. Siłownie, pływalnie, fitness cluby, czy poranne (lub wieczorne) joggingi na stałe wpisały się w napięte harmonogramy. Jednak intensywne dbanie o zdrowie, sprawność i swoją kondycję nierozłącznie wiąże się z ryzykiem różnorodnych kontuzji.

Na upadki, naciągnięcia, obtłuczenia

Sfera kontuzji przy treningu jest wyjątkowo szeroka. Nawet wykonując czynności lub ćwiczenia, które wykonywało się już setki razy, coś może pójść nie tak. W efekcie mięśnie są obolałe, pojawiają się siniaki, opuchlizny lub krwiaki. Upadki podczas biegu, jazdy na rowerze lub nawet lekkie uderzenia na treningach siłowych mogą szybko przerodzić się w ognisko bólu, które będzie skutecznie uniemożliwiało funkcjonowanie na maksimum swoich możliwości. Tabletka przeciwbólowa nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem dla problemu. Fakt potrafi ona przynieść chwilową ulgę, jednak ból może często nawracać. Standardowym lekiem, który jest stosowany od lat i nie traci na swojej efektywności jest altacet. Wielu z nas pamięta z czasów dziecięcych małe tabletki, które rodzice rozpuszczali w wodzie i nasączali nimi gaziki przykładając je do opchniętego lub stłuczonego miejsca. Dziś altacet nie wyszedł z użytku – znajduje się on praktycznie w każdym domu, a aktywnie trenujący zawsze zabierają jakąś jego formę ze sobą. Bycie przezornym się zwraca. Odkładanie zajęcia się kontuzją w czasie zawsze się mści. Mając pod ręką łatwe środki zaradcze, warto z nich skorzystać.

Nie tylko do rozpuszczania

Altacet w tabletkach do rozpuszczania i nasączania bandaży lub opatrunków w dalszym ciągu jest popularny. Jednak na rynku istnieją też jego inne formy, które pozwalają szybko zaaplikować lek na bolące miejsce i nie czekać, aż pojawi się siniak, krwiak lub obrzęk się powiększy. Altacet posiada właściwości chłodzące, przeciwbólowe, pielęgnacyjne i nawilżające. Stosowany bezpośrednio na bolące miejsce przynosi szybką ulgę w bólu oraz pozwala zachować sprawność. Nieleczone kontuzje potrafią z biegiem czasu przerodzić się w poważne problemy, które mogą na dłuższą chwilę lub w skrajnych przypadkach na stałe uniemożliwić wykonywanie czynności, które są dla nas źródłem radości. Altacet w żelu lub w formie aerozolu jest dodatkiem, który nie zajmie wiele miejsca w treningowej torbie lub bagażu, a w razie potrzeby będzie szybko na wyciągnięcie ręki.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Prostata.info.pl